TABİRLER
Ana Sayfa / P / PUT

PUT

PUT: Rüyada put görmek, yüzü güzel, ahlâkı kötü ve gaddar bir kimseye işarettir. Bir kimsenin rüyada altın veya gümüşten yapılmış resimler görmesi, dünyalık mal ile tâbir olunur.

Rüyada putu gördüğünü ancak ona tapmadığını görmek, çok mala erişmeye delâlet eder.

Bir kimsenin rüyada putları k ırdığını ve onların şekillerini değiştirdiğini görmesi, yüksek bir rütbeye delâlet eder. Ve o kişi düşmanlarına galip gelir ve düşmanların hilesinden emin olur.

Rüyada pirinçten yapılmış hareketli küçük resimler görmek, ucuzluğa, bolluğa ve güzel bir duruma delâlet eder.

Rüyada altından yapılmış putu görmek, hem dinin zayıflamasına hem de malın elden gitmesine işarettir. Put gümüşten olursa, bu kere rüya sahibi bir kadın veya hizmetçi hakkında hıyanet ve kötü bir şey yapabilmek için dinini âlet eder.

PUTA TAPMAK: Rüyada puta taptığını görmek, Allah’tan yüz çevirmeye, batıla koşmaya, nefsanî arzularını Allah’ın rızasına tercih etmeye işarettir.

Rüyada tapılan put ağaçtan ise, rüya sahibi dini ile zalim ve münafık büyük bir kimseye dost olur. Eğer put bakırdan, demirden veya kalaydan olursa, bu rüya, diniyle dünyayı talep etmeye ve Cenab-ı Hakk’ı unutmaya alâmettir.

Bazı kere de rüyada görülen putlar, iyi konuşamayan veya ahmak ya da dilsiz olan kimselere delâlet eder.

Hakkında admin

Bunu Gördünüz mü ?

PÜSKÜL

PÜSKÜL: Kişinin rüyada püskül görmesi, şerefe, izzete, yüksekliğe, etbaa, çeşitleri muhtelif mala işarettir.  Bazı kere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir